вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty z drewna

Niewłaściwie zabezpieczone płoty z drewna błyskawicznie się dewastują i mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy urok oraz właściwości. Decydując się na używanie drewna na płot pożądane byłoby poznać rodzaje pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa należy rozpocząć od właściwego i starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego zależy efekt finalny własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do osłony oraz dekoracji ogrodzeń z drewna istotne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Kiedy konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanosić następne preparaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od wewnątrz, jednakże nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi oraz opieki.

Całkowicie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ów typ płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji zatem dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий